SAÇ MEZOTERAPİ

epilaform

Saç mezoterapisi


Saç mezoterapisi nedir?
Saç ve saçlı deri sorunlarında saçlı deriye mezoterapi uygulaması yapılmasıdır. Saç dökülmesi, saç kırıklarını artması ,saçın mat güçsüz görünmesi sorunlarında en etkili tedavi yöntemidir.
Kimlere uygulanır?
Saç dökülmesi şikayeti olanlarda,saç dökülmesinin dönemsel olarak arttığı durumlarda, saçların kırıklarını arttığı durumlarda, saçların cansız, mat, zayıf görüldüğü durumlarda yapılır. Saçların belirli strese maruz bırakılması( uzun süreli fön, sık sık boya yapılması…) sonucunda canlılığını yitirmesi durumlarında yapılır.

Saç mezoterapisi dökülmüş saçların yeniden çıkmasını sağlamaz. mevcut saçların korunmasını sağlar.uygulama sonrası saçlarda göreceli olarak artış hissedilir, bu yeni saç çıkmasından kaynaklanan durum değil mevcut saçların daha sağlıklı ve canlı görüldüğü için sık olarak algılanmasından kaynaklıdır.
Nasıl uygulanır?
Kişinin fiziksel özellikleri ve mevcut saçlı deri muayenesi ayrıntılı olarak yapılır.soruna ve kişiye uygun mezoterapi karışımı hazırlanır. Uygulama bölgesi dezenfekte edilir, saçlı deriye çok küçük iğneler ile 1 cm aralıklarda mezoterapi karışımı saç diplerine verilir.

Uygulama sırasında soğuk kompres yapılarak ağrı duyusu yok edilir. Uygulama sonrası bir ampul vitamin ilacı kırılarak mezoterapi yapılan yere fiksasyon yapılarak uygulanır.
Kaç seans uygulanır ?
Saç mezoterapisi , 7-10 gün aralıklarla kişinin durumuna göre değişmekle birlikte 3-7 seans olarak uygulanır.Uygulama sonunda saçlardaki değişikli hemen fark edilir. Koruma amaçlı olarak ayda 1 seans mezoterapi uygulaması saç bakımı için yeterli ve gereklidir.
Uygulama sonuçları nasıldır?
Mezoterapi uygulamalarının içersinde sonuçlarının hemen görülebildiği uygulama saç mezoterapisidir. Uygulamadan 1 hafta sonra saçlarda canlılık, saç dökülmesinin azalması, saçlarda parlaklık, kırılmanın azalması, saç tellerinin güçlenmesi hemen fark edilir.
Uygulama sonrası öneriler
Uygulama sonrası havuz ve denize girmek sakıncalıdır.(2-4 gün) Uygulama sonrası hekimin saçlı deri bakımı ve yıkama konusunda ki talimatları dikkatle anlaşılmalı ve uygulanmalıdır.
Yüz mezoterapisi
Yüz mezoterapisi nedir?
Zaman ve çevresel etkenlerle yüzde oluşmuş deformasyonların giderilmesi amacıyla yüz, boyun dekolte bölgesine mezoterapi uygulaması yapılmasıdır. Zaman, güneş, stres, çevresel etkenlerle ciltte bazı deformasyonlar oluşur. Bunlar destek dokularını azalmasına bağlı olarak kırışıklık, çökme ve sarkmalar olarak kendini gösterebildiği gibi mimiklere bağlı olarakta kırışıklık ortaya çıkabilir.

Ayrıca güneş, çevresel etkenler, cilt altı dolaşım bozulması, cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmaması sonucunda cildin mat, cansız görünümü, ciltte lekelenmeler, sarkmalar, cildin solgun görünümleri ortaya çıkabilir. Cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması, bozulmuş kan dolaşımın düzeltilmesi, azalan destek dokuların yerine konması amacıyla;en etki yöntem olarak yüz mezoterapisi uygulaması yapılır.
Kimlere uygulanır?
Yüz,boyun, dekolte bölgesinde; zaman ve diğer etkenlerle ciltte deformasyonlar oluşmuş kişilerde oldukça başarılı sonuçlar almak mümkündür. Yüz mezoterapi uygun hastaya uygulanması durumunda oldukça başarılı sonuçlar yaratır.cildin ayrıntılı muayenesinden sonra en uygun yöntem seçimi yapılır.
Kaç seans uygulanır?
Yüz mezoterapisi hastanın cilt yapısına göre değişmekle birlikte 2 hafta aralıklarla 2-7 seans yapılır. Uygulamadan sonra cilt koruma mezoterapisi önerilerek 1- 3 ayda bir seans uygulama yapılarak cilt koruması mezoterapisi yapılır.Koruma mezoterapisi canlı parlak sağlıklı bir cilt için gerekli ve yeterlidir.
Nasıl Yapılır?
Cildin ayrıntılı muayenesi yapılır. kişiye ve cildin ihtiyaçlarına uygun ilaç karışımları hazırlanır. Uygulama bölgesi dezenfekte edilir, hazırlanan ilaç karışımı ince iğneler ile 1 cm aralıklarla cilt içine verilir.uygulama sırasında soğuk kompres yapılarak ağrı duyusu önlenir.
Uygulama sonuçları nasıldır?
Yüz mezoterapisi uygulaması sonuçları hemen fark edilir.Cildin ihtiyaçlarının yerine konması, destek dokularının tamamlanması, dolaşımın düzelmesi sonucunda ciltte canlılık, parlaklı, daha diri ve gergin cilt görünümü oluşacaktır. Cildin sağlıklı görünümü ciltteki yaşlılık izlerini oluşmasını önleyecek niteliktedir.
Uygulama sonrası öneriler
Mezoterapi sonrası bazı uyarılara dikkat etmek gerekir. Uygulama sonrası uygulama bölgesinde küçük morlukjlar görülebilir , bunlar tedavi gerektirmeden birkaç günde kendiliğinden iyileşir. Uygulama sonrası havuz-denize girilmemelidir(1-4 gün) Uygulama sonrası güneşten korunmalı ve solaryuma girilmemelidir.(1 hafta) cilde uygun güneş koruyucular kullanılmalıdır. Uygulama sonrası fondoten,pudra gibi kapatıcılar kullanılmamalıdır.(2-3 gün)
Lipoliz Uygulama
Lipoliz Uygulaması nedir?
Lipoliz bölgesel incelme amacıyla uygulanan işlemin ismidir. Lipoliz bir kilo verme yöntemi değildir, bölgesel olarak birikmiş olan yağ dokusunun inceltilmesi amacıyla , yağ dokusu içersine ince iğneler ile yağ dokusunu parçalayıcı ilaçların verilmesi işlemidir.

Bazı durumlarda kilo kaybetmenin yanında bazı bölgelerde (bel, basenler,diz içleri, üst bacak,sırt…) birikmiş olan yağ dokusuzun uğraşlara rağmen incelmez, bu gibi durumlarda sadece incelmesi istenilen yağ dokusuna lipoliz uygulaması yapılır.
Lipolizde kullanılan ilaçlar nedir?
Lipolizde kullanılan ilaçlar mezoterapide kullanılan ilaçlarla benzerlik gösterir. Son yıllarda lipoliz amacı ile soya ekstreleri kullanılmaktadır.kullanılan herhangi bir yan etkisi yoktur.
Kimlere uygulanır?
Lipoliz uygulaması uygun kiolda olup bölgesel olarak yağ dokusu fazlalığından ve birikiminden rahatsız olanlara uygulanır.Düzenli beslenme ile uygun kiloya gelmiş kişilerde istenmeyen bölgesel yağ birikimlerinden lipoliz ile kurtulabilirler. Liploliz genel olarak bel, basen, üst bacak,iç bacak,diz içleri,sırt bölgeleri,ne uygulanır, ayrıca zamanla birlikte biriken yağlara bağlı molarak gıdı bölgesine, kol altı yağlanmayı azalmkat amacıylada lipoliz uygulaması yapılmaktadır.
Kaç seans uygulanır?
Lipoliz uygulaması incelme hedeflenen bölgenin durumuna ve derecesine göre değişen seans sayısında uygulanır. Genel yaklaşımla göbek bölgesi orta derecede yağlanma sorunu olan hastalara 1-3 seans uygulanır seans aralıkları 4-6 haftadır.
Nasıl uygulanır?
Lipoliz uygulaması klinik ortamında deneyimli hekimler tarafından uygulanır. Lipoliz uygulamasından önce hastanın ayrıntılı muayenesi yapılır, uygulama bölgesi belirlendikten sonra kişiye uygun ilaç karışımı hazırlanır, uygulama bölgesi temizliği yapıldıktan sonra hazırlanan karışım 10 mm lik ince iğneler ile 1-2 cm aralıklarında cilt altı yağ dokusuna verilir. Uygulama ağrılı değildir, aynı zamanda soğuk kompres ile ağrı duyusu azaltılır.
Uygulama sonrası öneriler
Lipoliz uygulama sonrası kişi önerilerle sosyal hayatına dönebilir.
Uygulamadan sonra , uygulama bölgesinde kızarıklık, görülebilir bu birkaç saatte kendiliğinden geçecektir.
Bazı uygulama nopktalarında tedaviye gerek olmayan küçük morluklar görülebilir.
Uygulama bölgesinde 1-2 hafta sürebilen hafif ödem oluşacaktır, bölgedeki ödem kısa sürede tedaviye gerek duyulmadan geçer.
Uygulama sonrası 3-7 gün süre ile havuz ve denize girilmemeli, aynı dönemde güneşe maruziyet önlenmelidir.
Uygulama döneminde günlük fiziksel aktivite ve beslenme önerilerine uyulması uygulama sonuçlarını etkileyecektir.