Buz Başlıklı SHR Epilasyon

epilaform

BUZ BAŞLIKLI SHR LAZER EPİLASYON

KALICI EPİLASYON

2.Nesil yoğun atımlı ışık enerji sistemi. FDA ve CE onaylıdır.

KAÇ SEANS YAPILIR

Kılların büyümesi döngüseldir.( çeşitli dönemler içerir )Her biri büyüme ve dinlenme dönemlerinden geçerler. Sadece büyüme dönemindeki kıl keseleri, I2PL tarafından yok edilebilir.Dinlenme dönemindeki foliküllerin ( Kıl keselerinin ) yok edilmesi için,büyüme dönemine geçmesi beklendiğinden tedavi aralıklarla tekrar edilir. Büyüme dönemi periyodu;kılın bölgesi,yoğunluğu, kalınlığı, ırk, hormonel durum ve yaş gibidir.Çok faktöre bağlıdır. Klinik çalışmalar; 4 veya 8 seansın gerektiğini ve seans aralıklarının 3 ile 5 hafta arasında değiştiğini göstermektedir.

İnce siyahlarda bile çok başarılı olan SHR epilasyon yüz ve bıyık kıllarında da etkili sonuç göstermektedir.

YAZIN EPİLASYON YAPILIRMI?

 

Epilasyon yapılan bölgeleri güneşten korumak gerekir. Epilasyon sonrası hemen güneşe çıkılırsa o bölgelerde lekelenmeler olabileceğinden o bölgeyi en azından 3 gün korumak gereklidir. Kol altı, özel bölge gibi bölgeler güneş görmediğinden yaz, kış yapılmasında hiçbir sakınca yoktur.

 

EPİLASYON LEKELERİ KALICIMIDIR?

 

Epilasyon yanıkları ve lekelenmeleri kalıcı değildir. Doku kendini yeniledikçe leke kaybolur.Hiç, epilasyon lekesinin yıllarca cildinde kalmış bir insana rastladınız mı? Sadece pisikolojik olarak insanları etkilemektedir. Bunun için epilasyonun işinin uzmanı kişilerce yapılması gerekmektedir. Dokuya göre doğru enerji kullanıldığında epilasyon seansları sorunsuz devam eder...